РПЦ пропонує західноєвропейським православним громадам повернутись до її юрисдикції

Руська Церква не давала згоди на перехід своїх західноєвропейських громад до юрисдикції Константинопольського Патріархату і тепер, після скасування ним Архієпископії руських приходів, пропонує їм розглянути питання про повернення. Про це сказав ТАСС заступник глави Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Балашов, коментуючи рішення Константинополя скасувати західноєвропейський екзархат.

Нагадаємо, Константинопольський Патріархат прийняв рішення розпустити свій західноєвропейський екзархат приходів руської традиції з центром у Парижі. Відповідне рішення було прийнято одноголосно на засіданні Синоду Вселенського Патріархату, що триває у Стамбулі з 27 по 29 листопада. Причини рішення не наводяться.

«Блаженної пам’яті Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ ще у 2003 році пропонував усім єпархіям та приходам руської традиції у Західній Європі об’єднатися у складі єдиного митрополичого округу Руської Церкви. тоді ця пропозиція не реалізувалась. Може бути, після несподіваної для архієрея, духовенства та вірян паризького екзархату звістки про їхній розпуск та скасування, тема знов набуде актуальності», – сказав він.

Балашов нагадав, що рішення 1931 року про перехід приходів Західної Європи під юрисдикцію Фанару було обумовлене гоніннями на Церкву в Радянському Союзі і ніколи не оформлювалось канонічно. «У 1931 році Руська Церква не давала своєї згоди на перехід її західноєвропейських громад у константинопольську юрисдикцію, котра тоді самим Фанаром визнавалась суто тимчасовою, до покращення становища Церкви у тодішній радянській Росії. Так що з точки зору Московського Патріархату перебування цих громад у віданні Константинополя ніколи не було канонічно законним», – наголосив заступник глави ВЗЦЗ.

Він також висловив подив, що керівник західноєвропейського екзархату не отримав на руки текст рішення і закликав дочекатися офіційної публікації документу.  

Схожі публікації