РПЦ: Константинопольський Патріархат руйнує основи православ’я, легалізуючи розкол

Глава Синодального відділу по взаємодії Церкви з суспільством та ЗМІ РПЦ Володимир Легойда у своєму Telegram заявив, що рішення Константинопольського Патріархату зняти анафему з глави УПЦ КП Філарета руйнує основи канонічного ладу, повідомляє «Перший Козацький».

«Константинопольським Патріархатом звершена безпрецедентна антиканонічна дія, котра є спробою зруйнувати основи православного канонічного ладу. Інакше не можна оцінити заяву Константинополя про вступ у канонічне спілкування з розкольниками та особою, відлученою від Церкви», – заявив Легойда.

Священний Синод РПЦ на найближчому засіданні 15 жовтня у Мінську надасть належну оцінку цього діяння, зазначив він.

«Це легалізація розколу. Константинополь своїми діями переходить червону лінію та катастрофічно порушує єдність світового православ’я», – цитує ТАСС прес-секретаря Патріарха Московського і всієї Русі Кирила Олександра Волкова.

Нагадаємо, 14 вересня Синод РПЦ прийняв рішення призупинити поминання Патріарха Варфоломія та розірвав «дипломатичні» зв’язки з Фанаром. А 25 вересня Синод УПЦ прийняв рішення, що призупиняються спільні богослужіння з архієреями Константинопольського Патріархату, а екзархи Патріарха Варфоломія мають залишити канонічну територію УПЦ.

Схожі публікації