Ректора Московської духовної академії не впустили в Україну та внесли в базу «Миротворець»

Ректора Московської духовної академії, архієпископа Верейського Амвросія не пустили в Україну. Про це 7 листопада написав у своєму Тelegram-каналі голова Синодального відділу РПЦ по взаємодії Церкви з суспільством та ЗМІ Володимир Легойда, повідомляє СПЖ.

«Ректора Московської духовної академії, архієпископа Амвросія сьогодні у Києві на паспортному контролі не пустили в Україну. Владика прилетів на актовий день Київської духовної академії, котрий тепер пройде без нього. Чекаємо на деталі», – написав Легойда.

Архієпископ Верейський Амвросій призначений рішенням Священного Синоду РПЦ від 14 липня 2018 р. (журнал № 48) ректором Московських духовних шкіл, зі звільненням від посади ректора Санкт-Петербурзьких духовних шкіл. Ректор Московської духовної академії був запрошений взяти участь в актовому дні КДАіС у Києві. Його традиційно відзначають в КДАіС 9 листопада, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця.

Владика Амвросій повідомив, що у нього були з собою всі необхідні документи і він показав їх представниками Держпогранслужби України. Тим не менш, у в’їзді йому відмовили: «Звісно, у мене було з собою запрошення від ректора КДА єпископа Сильвестра, і моє проживання планувалось разом з іншими гостями у готелі Києво-Печерської лаври. Коли я про це розповів і спитав, як розуміти вказану причину відмови, мені не відповіли».

Архієпископ також повідомив, що вже за годину до його прильоту до Києва у групі «автокефальної церкви України» появилась інформація про те, що ієрарх їде в країну, причому в групі закликали не пускати його, звинувачуючи ледь не у співпраці з КДБ. Амвросій також нагадав про сьогоднішню заяву Петра Порошенка, згідно з якою священика РПЦ «нічого робити» в України.

Після того, як українські прикордонники відмовили ректору Московської духовної академії у в’їзді в Україну, його ім’я появилось у базі «Миротворець».

У скандальний сайт ієрарх внесений з поміткою «Противник незалежності українського православ’я від підконтрольної Росії (країна-агресор) РПЦ».

 

Схожі публікації