Після зауваження з Фанару в УПЦ КП заговорили, що храмів ніхто захоплювати не буде

Очільник Волинської єпархії УПЦ КП «митрополит» Михаїл (Зінкевич) заявив, що після отримання Україною Томосу про автокефалію ніхто не буде захоплювати жодних церков та храмів. Про це йшлося в ефірі «Прямого».

«Києво-Печерська лавра, як і Почаївська лавра, – це є власність української держави. І ніхто її насильно нікуди не передасть, крім влади. Тобто, що таке брати штурмом? Зайти і вийти? Чи як? Проблема ж не в Україні і не в українських людях, а проблема в самій Москві: що вона втрачає вплив в Україні. І тому це більше лякалки такі, що зараз щось буде відбуватися, хтось когось буде захоплювати. Ніхто нікого не буде захоплювати. Сама громада, згідно чинного законодавства, приймає рішення, до якої їй конфесії належати – до Московського чи до Київського патріархату. Сама, проголосувавши всередині. Неможливо захопити тих, які не хочуть до тебе йти. Але й неможливо втримати тих, які в тебе не хочуть бути. Тому люди вільні зайти в той чи інший храм, люди вільні вибрати свою приналежність до тієї чи іншої конфесії. І я не бачу ніяких проблем з рішенням парафіяльних зборів, до якої церкви належати. У нас закон дозволяє», – запевняє представник Київського патріархату.

Також він нагадав, що лаври є власністю держави, яка визначає, кому вона його хоче передати. «Вона зважає, якої громади є більше і кому вона повинна належати. Сама громада проголосує, кого вона хоче і обере свою богослужбову мову», – продовжує ієрарх УПЦ КП.

Нагадаємо, за даними джерел з Константинопольського Патріархату, на Фанарі незадоволені заявами очільника УПЦ КП Філарета про «перехід» лавр до майбутньої нової церковної структури та наголошують, що подібні висловлювання віддаляють перспективу Томосу. Водночас, в Україні вже створена маса судових прецедентів скасування перереєстрації громад різних юрисдикцій «за рішенням прихожан», про які розповідає «митрополит» Михаїл, вона відбувалась з порушенням чинного законодавства.

Схожі публікації