ПЦУ стане 61-ою єпархією Фанару, – експерт

Фанар буде прагнути контролювати фінансові потоки в українській церковній сфері, а екзархи будуть «наглядачами». Про це заявив директор інформаційно-політичного центру «Перспектива» Павло Рудяков в інтерв’ю «Голос.UA».

За його словами, ПЦУ «буде за розмірами в 2-2,5 рази перевищувати всі інші єпархії Варфоломія разом узяті, але, тим не менш, за статусом вона буде на рівні однієї з єпархій, принаймні, про це свідчать ті витоки статуту, які з’являються в ЗМІ».

Політолог пояснив, що екзархи не припинять свої повноваження і діяльність в Україні: «Я думаю, що або обидва вони залишаться у нас, або по черзі хтось із них буде тут перебувати.  На “донецькому” діалекті, від якого ми відвикли, це називається “смотрящіє”. Це буде екзарх, який буде “смотрящим” відповідно і за фінансовими потоками, як ми всі розуміємо, що віра – це не тільки благодать, але і серйозні фінансові ресурси, майнові питання».

Коментуючи прийнятий Верховною Радою закон про перейменування релігійних організацій, він підкреслив: «Так Парубій може і Росію перейменувати. Мотивування ми знайдемо. Назвемо Московією. Попросимо Генеральну Асамблею Організації Об’єднаних Націй, щоб вона їх перейменувала і назвала Московією. З нас станеться. Але справа в тому, що це серйозні речі з дуже серйозними наслідками, в тому числі – майновими».

«Константинопольський Патріархат відновив свою ставропігію. Там є перелік майнових об’єктів, в тому числі туди входить лавра, яка раніше належала Константинополю. Там є претензії, і цим претензіям ми вже дали гарантії на державному рівні.  Я думаю, що це одна з причин, чому не публікується договір, підписаний Порошенком і Варфоломієм, оскільки там є майнові зобов’язання», – сказав він.

Політолог зазначив: «Все це дуже болісно, тому що це майно і це великий ресурс, тобто там скривджених буде багато, в тому числі серед тих, хто голосував на цьому Соборі 15 грудня, це дуже непрості речі… Оскільки ми останнім часом пишемо все як попало, а якщо мова йде про майно, то ми пишемо все з допомогою рейдерів, і, на превеликий жаль, думаю, доводиться чекати і боятися в церковній сфері дуже складного періоду, особливо щодо Української Православної Церкви».

Схожі публікації