Процес навколо Десятинного монастиря обіцяє стати затяжним: засідання суду знову перенесли

У Києві Окружний адміністративний суд переніс призначене на 9 жовтня засідання по справі про Десятинну церкву. Про це повідомляє Спілка православних журналістів.

Суд мав ухвалити рішення щодо об’єднаного позову Національного музею історії України та народного депутата України Ігоря Луценка, котрі вимагали визнати незаконною державну реєстрацію Десятинного храму Різдва Пресвятої Богородиці. Відповідачами по справі виступають Міністерство культури, Міністерство юстиції, Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Засідання переносили вже кілька разів. Спочатку до справи долучилась третя сторона – сама релігійна громада. Опісля до судочинства додали ще пист від заступника міністра юстиції, з котрим сторонам потрібно було ознайомитись.

Як повідомляється, заступник голови Окружного адміністративного суду Євген Аблов, котрий веде справу, захворів та пішов на лікарняний, у зв’язку з чим засідання перенесли на 13 листопада.

У бесіді з журналістом СПЖ адвокат релігійної громади Ростислав Попович нагадав передісторію: «У липні 2013 року після державної реєстрації Десятинної церкви законом відводилось півроку на оскарження цього рішення з боку Національного інституту історії, на території котрого був побудований цей храм, Інститут цього не зробив, тобто за фактом термін давності подання позову вже давно закінчився. У цих випадках суд може відмовляти у відкритті справи. Однак, за європейською практикою, прийнято все ж приймати до судочинства подібні позови і вже у процесі розгляду виносити вердикти. Тому в нашому випадку поживемо – побачимо… Продовжую стверджувати, що це – суто політичний процес, направлений на дискредитацію УПЦ, і, судячи з усього, він затягнеться надовго». 

Схожі публікації