Протоієрей УПЦ: Церква живе за своїми законами, а не політичною доцільністю

Настоятель Свято-Воскресенського храму УПЦ пам’яті загиблим і ветеранам Афганістану в Києві протоієрей Сергій Ющик в передачі «Гра Z вогнем: Чи є в Україні необхідність створення єдиної помісної української церкви?» На телеканалі ZIK розповів про те, що проект створення єдиної помісної церкви не може реалізуватися успішно, якщо буде підкорятися політичній доцільності і порушувати церковні закони.

Він зазначив, що «Київський патріархат» – це перша невдала спроба створення політиками Єдиної Помісної Церкви, якій не вдалося такою стати, тому що не враховувалася природа Церкви і її закони.

Речник УПЦ пояснив, що «Помісна Церква це одна з форм вираження існування Вселенської Церкви і Помісною називається Церква, яка володіє повнотою Православних Таїнств».

«Цією повнотою володіє Українська Православна Церква, як Церква Вселенська, – зазначив протоієрей. – Я хочу законної православної церкви канонічної, в якій я законно буду хрещений і законно похований».

«Ми повинні жити за законами церковними і відповідати законності, а ЗМІ провокують іншу думку», – каже отець Сергій.

Крім того, Сергій Ющик привів в приклад Єрусалимського патріарха, який об’єднує різні політичні утворення: «Оскільки у нас в Україні це питання дуже болюче і ми говоримо про рану суспільства, а особисто для мене це теж рана – я священиком служив 12 років на західній Україні, але давайте подивимося на прецедент інших держав. Єрусалимський Патріарх – канонічний, «правильний». Він служить і в Єрусалимі, і в Вифлиємі. Не забуваємо, що міста знаходяться в країнах перманентно воюючих між собою».

«Справа в тому, що Церква живе за своїми законами, а не політичною доцільністю», – уклав він.

При цьому, телеглядачам каналу пропонувалося проголосувати не за «Єдину Помісну Церкву», а за «єдину Київського патріархату» або «Московського», пише СПЖ. В кінці випуску ведуча заявила, що «глядачі цього каналу голосують таким чином: 82,2% вважають, що повинна бути Єдина церква Київського патріархату і 17,8% – Московського патріархату, тобто Українська Православна Церква».

Однак сама організація опитування викликає подив: спочатку, на 5:10 хв відео, у УПЦ – 100% голосів, у «Київського патріархату» – 0%. Але вже до 5:16 – все навпаки: у «Київського патріархату» – 100%, у УПЦ – 0%. І з цього моменту УПЦ починає набирати відсотки, а КП – втрачати, аж до остаточних показників.

Схожі публікації