При створенні квазі-церкви в Україні будуть спроби переділу майна, – нардеп

Створення в Україні квазі-церкви спричинить за собою спроби перерозподілу церковної власності, його підтримають владні й націоналістичні організації. Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив народний депутат від фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський.

За його словами, це може відбуватися напряму фізичним чином, коли войовничі елементи в камуфляжі приходять з битами замість ікон і хоругв.

«Протягом 4 років влада завжди їх підтримувала, – зазначив нардеп. – Силовики підтримували. Місцеві адміністрації підтримували. Зараз таке теж можливо, ми вже чуємо заяви С14, якийсь ОУН, якихось інших структур, що вони будуть сприяти передачі монастирів і храмів на користь створюваної квазі-церкви».

Зі слів Новинського, цей процес може бути здійснений і юридичним способом, коли держава у Верховній Раді буде проводити закони, за якими Міністерство культури буде розривати договори оренди на храмові комплекси і передавати їх до новоствореної квазі-церкви.

«І третій момент, коли буде на священиків, які очолюють парафії, особливо в селах, особливо на Західній Україні, створюватися колосальний тиск з боку правоохоронців, – заявив політик. – Передусім СБУ. Шантаж, погрози».

Новинський зазначив, що народ Божий буде цьому опиратися.

«Не тільки я один. Я як людина віруюча, звичайно, буду намагатися захищати ці храми. Однак у нас захист який, у православних людей? Молитва. Наша зброя – молитва», – додав нардеп про свій опір.

 

Схожі публікації