Прес-секретар «єпархії» Симеона Шостацького неадекватно відреагував на новини єпархії УПЦ

У Вінницькій єпархії УПЦ відповіли на звинувачення у брехні, висунуті прес-секретарем «Вінницько-Барської єпархії ПЦУ» «ієромонахом» Софронієм. Як зазначено на сторінці єпархії УПЦ у Facebook, Софронію не сподобався візит митрополита Вінницького і Барського Варсонофія (УПЦ) у село Махнівка Козятинського району.

«У своєму не надто зрозумілому, проте вельми емоційному пості «ієромонах» Софроній звинувачує Вінницьку єпархію УПЦ у брехні: мовляв, ніякої громади УПЦ у Махнівці немає, тимчасове молитовне приміщення облаштовує лише одна бабця, з якою правлячий архієрей фотографується, власне, для того, щоб «створити картинку гонінь».

Складається враження, що про «псевдо-громади» та «брехню» УПЦ «отець» Софроній хотів написати вже давно, але, напевно, відповідного приводу знайти ніяк не міг. Архієрейські богослужіння, зазвичай, велелюдні, зустрічі митрополита Варсонофія з парафіянами храмів, молоддю, представниками релігійних громад також збирають чимало людей. Провокації з боку представників ПЦУ і поготів не вражають великою кількістю віруючих з боку новоствореної структури – людей, здатних голосно кричати та вправно показувати непристойні жести завжди було достатньо, а ось з віруючими якось з самого початку не задалось.

Але, як мовиться, «якщо шанси на нулі, шукають злато й в золі». Напевно, керуючись цим принципом, отець прес-секретар скористався повідомленням про звичайну робочу поїздку митрополита Варсонофія в Козятинський район и зробив з нього сумнівну «новину» про архієрейське відвідання «псевдо-громади». Чи варто дивуватись, що вийшло не надто переконливо?», – зазначають у єпархії УПЦ.

Насправді у цей день відбувся звичайний робочий візит правлячого архієрея в один з районних округів-благочинь.

«Під час поїздки владика завітав і до Махнівки. Подивився на місце будівництва нового храму, завітав до тимчасового молитовного приміщення, передав громаді речі, необхідні для звершення богослужінь: вино, лампадне масло, ладан. Владику, як і планувалось, зустріла парафіянка, яка відчинила тимчасовий храм, відповіла на запитання архіпастиря. Цікаво, як, з точки зору «отця» Софронія, має виглядати робочий візит архієрея на парафію?», – запитують у єпархіальній прес-службі та нагадують «ієромонаху», що правда завжди краща за брехню.

Схожі публікації