Президентський проект ЄПЦ помітно забуксував, – політолог

Без представників найбільшої конфесії, УПЦ, об’єднавчий Собор перетвориться в установчий: різниця у політичному плані є величезною. Процес створення президентської ЄПЦ зайшов у тупик. Про це політолог Руслан Бортник заявив в інтерв’ю виданню «Вести».

«Президентська ідея ЄППЦ серйозно буксує, але відмовитись від неї Президент вже не може. Це буде означати, зокрема, його розгромну поразку на майбутніх виборах», – каже експерт.

На думку Руслана Бортника, процес створення нової церковної структури «пішов не так, як хотіла б Адміністрація Президента. Там воліли б бачити єдину Церкву, зі своїм патріархом – українським і зрозумілим для влади. Але Константинопольський Патріархат заявляє, що розкол не подоланий, і тому поки що не бачить у нас своєї патріархії, а також не бачить патріархом ані Філарета, ані інших відомих українських священиків».

«Далі мав би відбутись об’єднавчий Собор. Але без представників найбільшої конфесії – УПЦ – причому без її численних представників, це буде не об’єднавчий Собор, а швидше установчий – і різниця у політичному плані є величезною. З його слів, саме тому «Президент і намагається схилити ієрархів УПЦ до співпраці, до участі в об’єднавчому Соборі. Тільки невідомо, чим це закінчиться. Зараз здається, що процес створення ЄПЦ зайшов у ще більш глухий тупик, з’явилось ще більше ліній розлому і конфлікту. Чи встигне Президент всі ці проблеми вирішити до виборів – велике питання».

Схожі публікації