Предстоятелі чотирьох Церков закликали захищати храми УПЦ від захоплень

18 квітня 2019 Патріарх Олександрійський Феодор II, Патріарх Антіохійський Іоанн X, Патріарх Єрусалимський Феофіл III і архієпископ Кіпрський Хризостом II зібралися у Священній Архієпископії Кіпру з метою обговорення актуальних загальноцерковних питань. Окремо Предстоятелі обговорили церковну ситуацію в Україні, повідомляє Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ з посиланням на офіційне комюніке за підсумками зустрічі.

Обговорення церковних проблем і способів їх вирішення почалося з молитви за мир і благополуччя святих Помісних Церков.

Торкнувшись ситуації із захопленнями храмів Української Православної Церкви, які особливо активізувалися після втручання Константинопольського патріархату в українське церковне життя, Предстоятелі закликали всі сторони працювати над «захистом вірних, а також священних храмів і монастирів від захоплень і будь-яких насильницьких дій, звідкіля б вони не відбувалися або які б причини або мотиви їх не породжували».

У цьому контексті Архієпископ Кіпрський Хризостом нагадав про те, що готовий взяти на себе роль посередника у вирішенні українського питання. Предстоятелі Олександрійської, Антіохійської та Єрусалимської Церков погодилися з цією ініціативою, зазначивши, що продовження цієї місії Архієпископа Кіпру може послужити «на користь і єдність Православної Церкви».

Також Блаженніші Предстоятелі чотирьох стародавніх церков наголосили на своїй спільній готовності продовжувати спілкування і співпрацю на благо Святої Церкви, зазначивши, що в Православ’ї «можуть бути різні точки зору», але Церква залишається єдиною під управлінням Господа Іісуса Христа, продовжує свою спасительну місію в світі і молиться, щоб Господь Своєю життєдайною благодаттю зцілив різні рани наших народів і світлом Христового Воскресіння просвітив серця всіх вірян і привів всіх до єдності у вірі і любові.

Схожі публікації