Предстоятель УПЦ висловив співчуття у зв’язку з пожежею у Нотр-Дам

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своєму листі до Посла Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон висловив жаль з приводу великої трагедії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«З сумом отримав звістку про пожежу в одному з найвідоміших християнських соборів світу – Соборі Паризької Богоматері. Прошу прийняти наші співчуття, а також щирі побажання, щоб Ваша країна не тільки відбудувала і відновила цей величний собор, але продовжувала оновлюватися духовно», – йдеться у листі.

Предстоятель додав, що «цей Собор упродовж багатьох століть був свідченням християнської віри, видимим втіленням тієї духовної сили, яка створила європейську цивілізацію».

Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив сподівання, що ця трагедія і важке випробування ще більше згуртує віруючих громадян Франції і все французьке суспільство.

Як повідомлялось, Собор Паризької Богоматері – один із символів Франції, побудований 850 років тому, – загорівся в понеділок, 15 квітня, близько 19:50 за київським часом. Французькі офіційні особи не виключали повного знищення собору, але в кінцевому підсумку пожежникам вдалося взяти ситуацію під свій контроль і, через майже дев’ять годин, погасити вогонь. За повідомленням світових ЗМІ, ряд священних реліквій, що зберігалися в соборі, в тому числі Терновий вінець Іісуса Христа, вдалося врятувати. Також не постраждали вівтар і вівтарний хрест собору.

Схожі публікації