Предстоятель Польської Церкви закликає Вселенського Патріарха скликати міжправославний Синаксис з українського питання

Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава закликав Вселенського Патріарха Варфоломія скликати Синаксис Предстоятелів Православних Церков з тим, щоб обговорити українську церковну кризу. Про це повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на orthodoxia.info.

Посилаючись на ексклюзивні джерела, портал передає, що Предстоятель Православної Церкви Польщі направив Вселенському Патріарху лист, у котрому відзначив необхідність обговорити українське питання, ситуація навколо котрого, як зазначено у листі, щодня погіршується.

Митрополит Варшавський Сава, котрий кількома днями раніше підписав спільну заяву з Патріархом Олександрійським Феодором, закликав зберігати тверезість в українському церковному питанні. Він не говорить у своєму листі про автокефалію, а тільки наголошує на необхідності зустрічі Предстоятелів з метою широкого обговорення церковного питання у регіоні.

Раніше, перед Синаксисом Вселенського Патріархату, лист Патріарху Варфоломію прислав Патріарх Сербський Іриней, котрий піднімає також цю тематику і вказує на наслідки, до котрих може призвести ситуація з українським питанням серед всіх православних. Патріарх Іриней просить Фанар відкрити діалог з Москвою, щоб знайти рішення.

Нагадаємо, Патріарх Олександрійський Феодор публічно заявив в Україні, де він перебував на минулому тижні, про намір повідомити Предстоятелям всіх Православних Церков про ситуацію в країні: «все те, що я бачив і чув у ці дні, я передам своєму чесному і любимому брату Всесвятішому Вселенському Патріарху Варфоломію і всім іншим Предстоятелям Церков».

Нагадаємо, днями Патріарх Московський скерував листи Главам всіх Православних Церков з пропозицією почати обговорення ситуації навколо церковного життя в Україні на всеправославному рівні.

Схожі публікації