Представник Рівненської єпархії УПЦ: Варіант почергових богослужінь не розглядається

УПЦ готує цілий ряд позовів, спрямованих проти дій Рівненської обласної держадміністрації щодо перереєстрації громад УПЦ в ПЦУ, заявив в ефірі телеканалу «UA: Рівне» протоієрей Віктор Земляний, керівник відділу з врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії УПЦ.

Представник Рівненської єпархії повідомив, що раніше вони подавали заяви про забезпечення позову: «Ми знали, що там є правові колізії, але сподівалися, що суд прийме їх до уваги, щоб призупинити дію розпоряджень (про примусову ліквідацію громад УПЦ, – ред.) і розглянути дані ситуації в судовому порядку, щоб не було таких конфліктів, як у селі Копитів».

Він підкреслив: громада УПЦ в Копитові, яка офіційно засвідчила своє рішення залишитися в лоні канонічної Церкви, продовжує повноцінно функціонувати на території села.

«Вимоги громади ПЦУ в Копитові з приводу храму були незаконні, у нас продовжує діяти статут, і у нас є документи, які підтверджують право власності на даний храм, – пояснив священнослужитель. – Представники ПЦУ прийшли з такими ж документами, і тут вийшов спір двох сторін. З нами ніхто не розривав охоронний договір, він розривається тільки в судовому порядку».

При цьому Рівненська ОДА завжди інформується про результати всіх парафіяльних зборів, які проводяться на парафіях УПЦ, що не заважає чиновникам переоформляти документи на ПЦУ.

«Ми відразу посилали в ОДА інформативні листи – вони всі зареєстровані. В даний момент ми готуємо позови – подано, якщо я не помиляюся, понад 20 позовів, саме щодо дій ОДА», – повідомив отець Віктор.

Також, за словами священнослужителя, в УПЦ більше не розглядають як компроміс почергові богослужіння.

«Ми не розглядаємо варіант почергових богослужінь, тому що у нас є, в першу чергу, практика. Наприклад, в Тернопільській області: погодилися на почергові богослужіння, через два тижні «віряни» ПЦУ побили секретаря єпархії, який здійснював там богослужіння. Ми його розглядаємо в площині мирних рішень тих чи інших конфліктів, але, як правило, нас завжди обманюють», – резюмував керівник відділу врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії УПЦ.

Схожі публікації