Представники ОБСЄ зустрілись зі священнослужителями Запорізької єпархії УПЦ

Працівники Дніпровського офісу ОБСЄ провели зустріч з духовенством Запорізької єпархії УПЦ. Як заявили представники місії, релігійна ситуація в Україні залишається напруженою, і якщо її не стабілізувати на рівні держави, це може призвести до громадянського протистояння. Про це повідомляє прес-служба єпархії.

Завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Геннадій Єлін повідомив спостерігачам ОБСЄ, що, за результатами опитування, абсолютна більшість священнослужителів та прихожан висловились за те, що міняти нинішній статус УПЦ немає необхідності.

Відомо, що тільки у перший день після звернення митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки стосовно втручання влади у церковні справи на його підтримку підписались 14 163 людини.

Клірики єпархії розповіли про випадки відвертої брехні на адресу УПЦ, зокрема, про безпідставні звинувачення нардепа Дмитра Тимчука у фінансуванні Церкви з боку ЛНР та ДНР, і про звернення народного депутата Юрія Левченка до Нацполіції у зв’язку з меморіальним знаком з зображенням Божої Матері на будівлі дитячого будинку.

Отець Геннадій подякував представникам ОБСЄ за участь їхніх колег у хресному ході в день Торжества Православ’я; саме присутність міжнародних спостерігачів допомогла забезпечити спокій православним запорожцям.

У зустрічі брали участь: від спеціальної моніторингової місії ОБСЄ – спостерігачі Стівен Дуглас та Михаїл Панов; від Запорізької єпархії УПЦ – завідувач єпархіальною канцелярією протоієрей Геннадій Єлін, настоятель Архієрейського собору на честь Покрова Пресвятої Богородиці протоієрей Олег Семенчук.

Схожі публікації