Православна церква в Таджикістані розриває відносини з Константинополем

Будучи частиною Руської Православної Церкви, Душанбінська єпархія оголосила про неможливість подальшого євхаристійного спілкування з Константинопольською Православною Церквою. Про це 16 жовтня в інтерв’ю місцевій Інформаційній службі «Радіо Озаді» повідомив представник Душанбінської і Таджикистанської єпархії ієромонах Володимир, пише Спілка православних журналістів.

«Душанбинська єпархія перебуває в канонічному підпорядкуванні Руській Православній Церкві, – сказав співрозмовник інформагентства. – Таким чином, ми теж не можемо брати участь у євхаристичному спілкуванні з Константинопольською Церквою, тому що остання порушила канони – вторглася на канонічну територію Руської Православної Церкви України. Саме тому вчора на Священному Синоді Руської Православної Церкви в Мінську було розірвано євхаристичне спілкування з Константинопольською Церквою».

Також ієромонах додав, що Президент України Петро Порошенко порушив Конституцію своєї країни, втрутившись у справи Церкви.

Таджикистан входить до складу канонічної території Руської Православної Церкви. Православні парафії адміністративно підпорядковані Душанбинській єпархії, яка входить до складу Середньоазіатського митрополичого округу, з єпархіальним управлінням в Душанбе. За приблизними даними, православних в Таджикистані налічується близько 30 тисяч, що становить 0,4% населення країни. Православні храми розташовані в Душанбе, Бохтарі, Турсунзаде, Худжанді і Бустоні.

Схожі публікації