Православна Церква в Білорусі закликає Фанар до напоумлення і призупиняє співслужіння з єпископатом Константинополя

Митрополит Мінський та Заславський Павел, Патріарший Екзарх всієї Білорусі, закликав Патріарха Варфоломія призупинити розпочаті процеси втручання до українського церковного питання, передає «Інтерфакс»  5 жовтня.

Глава БПЦ наголосив під час прес-конференції у Мінську, що діяння Вселенського Патріарха в Україні можуть призвести до розколу, котрий стане найстрашнішою подією.

«Наша заява складена у такий спосіб, щоб закликати і Патріарха Варфоломія, і Синод Константинопольської Церкви переосмислити ухвалені рішення та зробити все можливе, щоб відкликати, зупинити цей процес, котрий сьогодні набуває виразних форм церковного розколу всього світового Православ’я», – сказав Митрополит.

Екзарх повідомив також, що у Білоруській Церкві було прийняте рішення призупинити служіння з Константинопольським єпископатом та участь у всіх заходах, де головують представники Константинополя. Однак, з його слів, це не розрив, а заклик, спроба «якось отверезити гарячі голови».

Нагадаємо, раніше Синод БПЦ висловлював всебічну підтримку Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію – канонічному Предстоятелю Української Православної Церкви – та закликав духовенство і паству Білоруської Церкви молитись про покаяння тих, хто створює або провокує розколи.

Схожі публікації