«Правий сектор» вимагає передати два храми УПЦ на Херсонщині під юрисдикцію філаретівців

Секретар Херсонської єпархії УПЦ протоієрей Максим Тарасенко звернувся до віруючих із заявою про те, що вимога представників певних політичних сил передати два храми Херсонської єпархії УПЦ у відання «Київського патріархату» може призвести до розпалювання релігійної ворожнечі. Про це пише СПЖ, посилаючись на відеозвернення протоієрея Максима.

«Священнослужителі і віруючі Херсонської єпархії Української Православної Церкви дуже стурбовані ситуацією, що склалася навколо двох відомчих храмів – праведного Феодора Ушакова при ГУНП в Херсонській області та 40 мучеників Севастійських при колишньому управлінні ДАІ. Справа в тому, що на адресу обласної влади та керівництва обласного управління Національної поліції надійшли звернення від представників деяких релігійних та громадських організацій, з вимогою перевести ці храми в відомство «Київського патріархату», зокрема, капеланській служби УПЦ КП, – пояснив протоієрей Максим Тарасенко. – Ми вважаємо ці звернення помилковими, тому що в них зводиться наклеп на нашу Церкву. Ми вважаємо, що подібні вимоги обумовлені виключно політичними мотивами і можуть призвести до розпалювання релігійної ворожнечі на Херсонщині».

Крім іншого, священик зазначив, що громади зазначених храмів ведуть активну соціальну діяльність, допомагаючи військовослужбовцям в зоні бойових дій, ветеранам і сім’ям загиблих: «Ніколи ні з боку людей, ні з боку керівництва до них не було нарікань».

Варто також враховувати той факт, що потреби в культових приміщеннях у «Київського патріархату» насправді немає, оскільки в безпосередній близькості до обласного главку поліції знаходяться два храми УПЦ КП. «Тому ми стурбовані подібними політичними заявами та вимогами також ще й тому, що це може призвести до гострої реакції з боку прихожан», – заявив протоієрей Максим Тарасенко.

Портал «Улюблений Херсон» звернувся до Наталії Вотеічкіної, яка підписала звернення з вимогою передачі храмів від імені «Правого сектора», чи є на подібні дії санкція «архієпископа Херсонського і Таврійського» УПЦ КП Даміана і «чи не роблять активісти їм «ведмежої послуги», загострюючи міжцерковні відносини під ортодоксальне Різдво та Водосвяття?». Наталя Вотеічкіна досить нечітко сказала: «ми розмовляли, підтримка є. Побічно цю підтримку підтвердив «лайк» під закликом від о. Іоанна Замараєва, представника КП».

Також видання звернулося до секретаря єпархії УПЦ КП Іоанна, який в свою чергу прокоментував ситуацію «досить дипломатично і гнучко». Він назвав більшість священнослужителів УПЦ «пропагандистами «Руського міра» і підкреслив, що це не повинно «провокувати нашу Церкву Київського патріархату на «похід» проти нехай і таких, що помиляються, братів і сестер християн».

Схожі публікації