“Почаївська Лавра законно існує на своїй території”, – протоієрей Олександр Бахов

Почаївська лавра й надалі знаходиться у законному та правомірному користуванні братії чоловічого монастиря Української Православної Церкви. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив голова Синодального юридичного відділу Української Православної Церкви протоієрей Олександр Бахов.

“На сьогодні договір від 2003 року про користування спорудами (храми, дзвіниця, келії та ін.) Свято-Успенської Почаївської лаври за чоловічим монастирем УПЦ, є діючим і не скасованим”, – зазначає отець Олександр.

Окрім того, голова Синодального юридичного відділу УПЦ зазначає, що рішення Мінюсту про скасування державної реєстрації (вилучення із реєстру запису) про право користування на споруди Свято-Успенської Почаївської лаври не відміняє і не скасовує договір про користування від 2003 року.

“Звертаю увагу: рішення Мінюсту про скасування державної реєстрації (вилучення із реєстру запису) про право користування на споруди Свято-Успенської Почаївської лаври не відміняє і не скасовує договір про користування від 2003 року. Водночас право користування, набуте до 2013 року, не підлягає обовязковій державній реєстрації.  Тому скасування такої державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври. Між тим таке рішення Мінюсту може буте скасовано у судовому порядку”, – резюмував священик.

Нагадаємо, 24 листопада Міністерство юстиції України пприйняло рішення про скасування передачі Свято-Успенської Почаївської Лаври Українській Православній Церкві.

Схожі публікації