Посольство України в Словенії приховало факт співслужіння представника ПЦУ з римо-католицьким священиком

31 березня 2019 року на сторінках Фейсбук Посольства України в Словенії, а також особистій сторінці посла Михайла Бродовича з’явилися публікації, в яких описувалося перше богослужіння ПЦУ в Словенії. На даній інформації українських дипломатів були засновані повідомлення про подію, що відбулася як СПЖ, так і інших новинних ресурсів, які з’явилися вранці 1 квітня. У тексті публікації Посольства, зокрема, було сказано: «Богослужіння очолив о. протоієрей Василь Кучирка у співслужінні зі словенським священиком о. Алешом Томашевичем».

Проте близько 14.00 в офіційний текст публікацій представників Посольства були внесені зміни, про які дипломати не вважали за потрібне повідомити публічно. Тепер згаданий фрагмент звучить інакше: «Богослужіння звершив протоієрей О. Василь Кучирка, а також був присутній місцевий священик о. Алеш Томашевич, який зі словом привітання звернувся до товариства». Тим не менш, попередній варіант повідомлення збережений в історії виправлень FB-публікації та відкривається при відповідному запиті.

Внаслідок таких правок деякі ресурси поспішили звинуватити СПЖ у публікації недостовірної інформації. Зокрема, сайт «Cerkvarium», який виник влітку 2018 року в розпал агітаційної кампанії влади на користь Томосу і веде свою діяльність у відповідному руслі, заявив, що «новина від СПЖ не відповідає дійсності в частині про співслужіння». В якості підтвердження такої тези, автори послалися на оновлений варіант публікації українських дипломатів в Словенії, в якому не згадувалося про співслужіння. Також ресурс повідомляє, що католицький священик Алеш Томашевич був на богослужінні лише в альбі (підряснику), тобто «не належному» для служіння вбранні, а статут Римської Церкви цього не схвалює: «При певних умовах священики, які послужать, можуть послужити в альбі і столі, але статут цього не вітає».

У підсумку автори стверджують, що співслужіння не було, СПЖ «перекрутили реальність» і роблять висновок: «Cerkvarium розцінює цей фейк від СПЖ як свідому дискредитацію української автокефалії».

Нагадаємо, в публікації СПЖ прикріплене відео, де чітко видно, що католицький священик не просто присутній серед молільників, а протягом усього богослужіння перебуває поруч із кліриком ПЦУ Василем Кучиркою перед престолом і за престолом, спілкується з Кучиркою, і, очевидно, бере участь у служінні, тобто спів-служить.

Раніше Посольством України спільно з Товариством українців в Словенії, ще 19 березня був опублікований анонс богослужіння, де також написано: «Богослужіння очолить протоієрей Василь Кучирка у співслужінні місцевим священником о. Алешом Томашевичем». Ця публікація не була виправлена.

 

Схожі публікації