Портніков повідомив про гріхи Предстоятеля Польської Церкви

Оглядач «Радіо Свобода» Віталій Портніков розповів громадськості про роботу польських православних ієрархів зі спецслужбами, прив’язавши цю достатньо поширену у світі практику до «відмови ПАПЦ визнати автокефалію Церкви в Україні».

«2009 року, після того, як на сторінках авторитетного польського видання Rzeczypospolitа з’явився великий матеріал про контакти митрополита Варшавського і всієї Польщі й інших православних ієрархів країни зі спецслужбами ПНР, багато священиків і парафіян Польської Православної Церкви стали вимагати відставки своїх пастирів. Але Митрополит Сава нікуди не пішов. Замість цього він нагадав прихожанам про прощення гріхів і попросив вибачення від імені всього православного духовенства. Вибачатися було за що. Співпраця Сави з польськими спецслужбами тривала кілька десятиліть. Він розповідав своїм кураторам про життя Церкви, доносив на вільнодумних ієрархів, викривав тих, хто мав добрі стосунки зі священиками греко-католиками і фактично став ключовою фігурою, яка забезпечувала контроль спецслужб ПНР за церковним життям», – ретранслює Портніков.

Нагадаємо, Польська Православна Церква закликала до спільного вирішення церковної кризи в Україні та відмовилась визнавати неканонічну реабілітацію розкольників Філарета й Макарія.

Також нещодавно спікер УПЦ КП Євстратій (Зоря) заявив, що його патрон Філарет співпрацював з КДБ «на благо Церкви».

Схожі публікації