Порошенко розповів про незаконні анафеми, канонічність та про те, кому вручать Томос

14 жовтня 2018 року Президент України Петро Порошенко під час молебню «за Томос» на Софійському майдані в Києві заявив, що Томос буде вручений авторитетному і достойному владиці. Про це заявила Спілка православних журналістів.

«Вселенський Патріархат прийняв рішення про автокефалію, – заявив Порошенко. – Томос буде вручений предстоятелю Церкви – достойному, авторитетному, досвідченому владиці, котрого вибере об’єднаний Архієрейський собор, на котрий зберуться всі єпископи різних патріархатів… Сподіваюсь і вірю, що Собор пройде всупереч нашому національній приказці, що «там, де два українці, там три гетьмани». Вселенський Патріархат остаточно оголосив незаконною московську анексію Київської митрополії, здійснену ще у кінці XVII століття. Ясно і недвозначно ними заявлено, що Руська православна церква не має канонічних прав на Православну церкву в Україні, що наша Православна церква не має підпорядкування РПЦ».

Також, зі слів Гаранта, Синод Константинополя зняв всі «несправедливі кари», котрі РПЦ наложила на Філарета, а на главу УАПЦ Макарія вони взагалі не накладались.

Президент України також оголосив, що, згідно заяв представників Константинопольського Патріархату, немає й анафеми гетьману Мазепі з боку Москви, повідомляє «Гордон».

Глава держави наголосив, що анафема від Росії – це визнання особливих заслуг перед Україною. Звертаючись до глави Київського патріархату, він зазначив: «Ви не зламалися перед лицемірною, нікчемною московською анафемою. Її немає. Як, згідно заяв представників Вселенського престолу, не було й анафеми гетьману Мазепі. А в цілому я хочу сказати: анафема від Росії – це не що інше, як визнання особливих заслуг перед Україною та українським народом».

Нагадаємо, у листі 1992 року Патріарх Варфоломій заявив, що анафема Філарету є внутрішньою справою РПЦ.

Схожі публікації