Порошенко: Путін влаштував провокацію у морі, щоб зірвати Томос

28 листопада під час візиту до Чернігова Глава держави Петро Порошенко заявив, що Володимир Путін влаштував провокацію у Керченській протоці, щоб позбавити Україну автокефалії та міжнародної підтримки, передає ГОРДОН.

«На що розраховував Путін, коли робив цю провокацію? По-перше – зірвати Томос, бо він йому – як кістка у горлі. По-друге – зірвати міжнародну фінансову допомогу тому, що нібито воюючій країні не дають грошей, але ж ми не воююча. Ми – країна, котра оберігає рідну землю, ми ні на кого не нападали», – наголосив Порошенко.

Гарант нагадав, що 27 листопада у Стамбулі почалось засідання Священного Синоду Вселенського Патріархату, воно продовжиться до 29 листопада. Нагадаємо, у ЗМІ повідомлялось, що на ньому можуть затвердити Томос про автокефалію для України.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла та захопила у Чорному морі катери українських ВМС «Бердянськ» та «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», котрі збирались пройти через Керченську протоку в Азовське море. У Генпрокуратурі повідомили, що окупаційна влада РФ захопила понад 20 військовослужбовців України.

Схожі публікації