Порошенко продовжує спроби умовити Константинопольського патріарха на помісну Церкву в Україні

9 квітня 2018 року відбулась зустріч Президента України та Константинопольського патріарха Варфоломія під час візиту Порошенка до Туреччини. Український гарант в черговий раз наголосив на важливості створення єдиної помісної православної Церкви, розповідає прес-служба Президента.

Константинопольський патріарх при цьому привітав український народ зі святом Пасхи. «Ми молимося за мир в Україні», – сказав він.

Як зазначає СПЖ, раніше, в ході зустрічі Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського та Броварського Антонія зі Вселенським патріархом, архієреї відзначили, що будь-які розколи в Церкві повинні вирішуватися на основі церковних канонів, а не політичної доцільності, а також той факт, що церковний розкол слід лікувати і долати, а не узаконювати: іншим шляхом неможливо досягти реальної, а не поверхневої єдності Церкви.

Варто також нагадати, що Порошенко вже не вперше на Фанарі. Та й крім нього, до патріарха Варфоломія з проханнями про створення єдиної помісної Церкви зверталися й інші представники законодавчої та виконавчої влади України: спікер Верховної Ради Андрій Парубій та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Схожі публікації