Порошенко привітав українців, порадів Томосу та розповів про «руки Москви»

29 листопада 2018 року Президент України заявив, що на Синоді у Стамбулі вже схвалили текст Томосу та привітав українців з рішенням Фанару про скликання «об’єднавчого собору», дату котрого незабаром оголосить Патріарх Варфоломій. Про це Петро Порошенко розповів у своєму відеопривітанні, опублікованому на офіційній сторінці Президента у Facebook.

«Сьогодні на Синоді Вселенського Патріархату прийняті історичні рішення про створення автокефальної Української Православної Церкви, – заявив Порошенко. – Схвалений текст Томосу про надання незалежності українській Церкві, а також прийняте рішення про скликання об’єднавчого православного Собору. Дату його проведення незабаром оголосить Патріарх Варфоломій. Учасники собору оберуть предстоятеля незалежної Автокефальної Православної Церкви України. Йому і буде вручений Томос про автокефалію».

Президент також наголосив, що майбутня Церква стане однією з п’ятнадцяти самостійних православних Церков, з котрих і складається Вселенське Православ’я.

«Держава для цього вже все зробила, що могла і повинна була зробити. Наші переговори тривали не один рік, – розповів Гарант. – Усе, що від нього залежало, зробив і Вселенський Престол. Залишився усього один крок до завершення процесу. Тепер вже нашим православним ієрархам треба зібратись та провести об’єднавчий собор. Обраному предстоятелю випаде честь отримати Томос з рук Вселенського Патріарха».

Також Порошенко зазначив, що зірвати цей процес намагалась «Москва – держава і російська Церква, ефесбешники і церковники, хто в погонах, хто в рясах, хто у хрестах, хто з лампасами», але Господь був з Україною, і Томос – історична подія на цьому шляху.

Схожі публікації