Помісні Церкви не підтримують політику Константинополя в Україні, – РПЦ

Помісні Церкви утримались від схвалення односторонніних дій Константинопольського Патріархату по Україні. Про це 10 жовтня заявив глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв), повідомляє «ТАСС».

«Реакція надходить різна, деякі Церкви публічно висловились за скликання Всеправославної наради, деякі взяли паузу, – зазначив ієрарх, коментуючи питання про реакцію світового Православ’я на ситуацію в Україні. – Але я не бачив жодної ще заяви від Помісних Церков на підтримку односторонніх дій Константинополя, анонсованих та здійснених їхньою стороною без згоди Помісних Православних Церков».

Нагадаємо, Патріарх Кирило направив листи главам всіх Православних Церков з пропозицією ініціювати загальноправославне обговорення ситуації навколо церковного життя України. Пізніше Синод Антіохійської Церкви закликав Константинопольського Патріарха скликати надзвичайну Асамблею Православних Церков, щоб обговорити питання про надання автокефального статусу. Аналогічне звернення до Патріарха Варфоломія направив і митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава.

Схожі публікації