Політики України думають, що ЄПЦ працюватиме на них, – політолог

Чиновники та політики сподіваються, що майбутня церковна структура в Україні буде повністю лояльною до влади, вважає директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики, експерт Руслан Бортник. Один з мотивів створення ЄПЦ, на його думку, – це утворення державної української Церкви, котра буде підпорядковуватись політикам. Про це політолог заявив в ефірі програми «Право на віру», повідомляє Спілка православних журналістів.

«Вони помиляються, – вважає Бортник. – У кращому випадку тут утворять Константинопольську Церкву. Ніхто Україні такий інструмент управління до рук політиків не віддасть».

На думку політолога, УАПЦ та Київський патріархат, котрі сьогодні незалежні, хоча і не визнані, просто будуть віддані у підпорядкування Константинополю.

«Вони цього не розуміють, і нехай. Вони потім прозріють: і порошенки, і тимошенки. Вся ця команда зрозуміє, що втратила контроль над третиною православних», – зазначив політолог. 

Раніше Блаженніший Митрополит Онуфрій заявив, що сьогодні «віруючих затягують у формат політичної партії», добиваючись того, щоб «вказівкою нам був не Христос, а якісь політики». Водночас Петро Порошенко повідомив, що бачить свою задачу у тому, щоб захистити Україну від «іноземної Церкви».

Схожі публікації