Позов екс-митрополита Симеона готувався в АПУ, – журналіст

Журналіст Володимир Бойко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що курйозний позов екс-митрополита УПЦ Симеона (Шостацького) щодо відновлення його на посаді керуючого Вінницькою єпархією насправді мав на меті дуже просте пояснення: у такий спосіб влада намагається перешкоджати приступити до обов’язків новопризначеному архієпископу Варсонофію (Столяру). Текст позовної заяви, як стверджує Бойко, готували на Банковій.

«Чим саме позивач обґрунтовує свої вимоги – чи то відсутністю згоди на його звільнення з боку профспілкового комітету, чи то непогодженням указу про звільнення з роботодавцем, тобто господом Ісусом Христом – наразі невідомо. Допоки УПЦ МП оприлюднила лише ухвалу судді Федчишина С.А. від 28 грудня 2018 року в справі №127/33269/18 про забезпечення позову, якою заборонено проведення будь-яких реєстраційних дій щодо зміни керівника та складу підписантів управління Вінницької єпархії Української Православної Церкви (код ЄДРПОУ 20083653):

Але є нюанс. Річ у тім, що заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, який готував позов Шостацького з метою перешкодити вступу на посаду новому митрополиту (архієпископу, – ред.) Вінницькому та Барському УПЦ Варсонофію (Столяру), напевно, не в курсі, що, відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», «релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, а також об’єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об’єднання представляються своїми центрами (управліннями). На інші організації, утворені за релігійною ознакою, дія цього Закону не поширюється».

Отже, Українська Православна Церква (МП) взагалі не є суб’єктом права. Та й у трудових відносинах Симеон перебував не з Онуфрієм, а з Ісусом Христом. І саме останнього треба залучати як відповідача, доручивши позивачеві вручити Христу судову повістку із зазначенням часу та місця розгляду справи. І лише в тому разі, якщо Ісус, будучи належним чином повідомлений про час і місце розгляду позову, двічі не з’явиться в судове засідання без поважних причин, справу можна буде розглянути за наявними матеріалами», – пише Володимир Бойко.

Схожі публікації