Питання Томосу для України взагалі зняли з порядку денного Синоду, – ізраїльське джерело

Як передає replyua.net 10 жовтня, ізраїльський політичний експерт Соломонн Манн припускає, що питання автокефалії на цьому засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату розглядатись як такий не буде. Він зазначає, що, за тими даними, котрі були отримані від кореспондентів ВВС, котрі мають свої джерела на Фанарі, питання Томосу зняте з порядку денного.

Соломон Манн пише, посилаючись на джерела, що у перший день роботи Синоду питання надання Томосу для УПЦ було зняте без обговорення, поки невідомо, за чиєю вимогою. На сьогодні та завтра, як стверджують кореспонденти ВВС, також не призначені такі питання. Синод завершиться 11 жовтня, після чого, можливо, частина ієрархів залишиться на синопсис з питань віровчення, не уповноваженого вирішувати якісь істотні питання.

На думку експерта, проблема Томосу для України впирається у головне: його немає кому надавати.

Томос – іменний документ, котрий видається предстоятелю помісної церкви, коли такої в даному випадку ще немає і близько, головна особа, котра претендує на Томос, перебуває під церковним відлученням, визнаним у Константинополі, а голова особа, котра вибиває Томос, – архієпископ Іов (Геча) – навіть самими ієрархами канонічної УПЦ не був на гарматний постріл підпущений, пише Манн. Саме поняття – «дарування Томосу» – втрачає будь-який реальний зміст.

Схожі публікації