Петро Порошенко не з’явився на домовленій зустрічі з архієреями УПЦ

13 листопада 2018 року, як повідомлялось раніше, була запланована зустріч Президента України Петра Порошенка з єпископатом УПЦ. Нагадаємо, на 13:00 мали відбутись збори ієрархів Української Православної Церкви на території Києво-Печерської лаври, годиною пізніше мав, за попередньою домовленістю, прибути глава держави, щоб обговорити безпосередньо з єпископатом УПЦ всі актуальні питання, пов’язані з церковним життям в Україні.

Напередодні Гарант Конституції тривалий час дискутував з Предстоятелем УПЦ, де саме буде проводитись зустріч керівництва Церкви та Президента України. Нагадаємо, після тривалого обговорення сторони дійшли рішення, що Порошенко приїде до лаври.

Однак в обумовлений час Президент не з’явився. 

Пізніше з’ясувалось, що Петро Порошенко до лаври не прибуде, а проти архієреїв УПЦ готувалась провокація – вже після домовленості про призначену дату єпископи отримали припис від глави Адміністрації Президента Ігоря Райніна приїхати на той же час (14:00) до Українського дому.

Через певний час прес-секретар глави держави Святослав Цеголко опублікував заяву, в котрій прозвучало, що ієрархи УПЦ влаштували «демарш», не з’явившись в «Український дім», однак «Президент все ще готовий до діалогу».

Засідання Синоду УПЦ та проведення Собору єпископів Цеголко назвав «сценарієм, ймовірно, присланим з Москви».

Схожі публікації