Перед хіротонією потрібно проходити фейс-контроль в СБУ, – Олег Барна

Перед хіротоніями потрібно перевіряти майбутніх священиків в СБУ. Відповідний законопроект був поданий до парламенту ще півтора роки тому, але через протести вірян Української Православної Церкви його так і не прийняли. Про це в ефірі ObozTV заявив народний депутат України від БПП Олег Барна, повідомляє СПЖ.

За його словами, Службі безпеки України необхідно надати право і можливість перевіряти майбутніх священнослужителів «іноземних Церков» ще перед вступом в сан.

«Зараз, під час війни, як ніколи актуально повністю убезпечитися від можливості впливу російської агентури на будь-які сфери діяльності нашої держави», – заявив депутат.

Барна переконаний, що ті священики, які «дійсно служать Богу», зобов’язані будуть перейти в новостворену автокефальну церкву. Тих, хто відмовиться це зробити, він назвав «агентами ФСБ в рясах».

«А якщо перейдуть – ні (не агенти ФСБ, – ред.), – пояснив Барна. – Тому що більшість священиків УПЦ МП хотіли перейти в Українську православну автокефальну церкву, але заявляли, що вона неканонічна. І тоді це було правдою. Тепер Вселенський Патріарх Варфоломій встановив, що канонізацію і незалежність Української Православної Церкви 300 років тому забрали незаконно».

Схожі публікації