Перед нами стоять питання, котрі хвилювали Церкву в IV столітті, – протоієрей Миколай Данилевич

Церква росте, однак ріст Церкви супроводжується болем. Подібно до перших століть християнства, нас знову турбують питання розколів, єресі і канонів Церкви. про це 19 жовтня міркував заступник глави ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич у бесіді з СПЖ.

«Ми зараз стоїмо перед питаннями, котрі стояли і у IV столітті: Церква і розкол, Церква і єресь, де є Церква, а де її немає, – зазначив протоієрей Миколай. – Церква росте, однак цей ріст триває болісно. Ці болі проходять крізь наші сім’ї. Хтось, можливо, втрачає віру. Але необхідно жити у Церкві й допомагати вирішувати ці питання, наскільки це залежить від нас».

Зі слів отця Миколая, церковна проблема в Україні стосується всього світового Православ’я та потрібно дочекатись рішень Синодів Помісних Церков.

«Те питання, яке постало, стосується не лише Москви та Константинополя, а й зачіпляє всі Помісні Церкви. Як кажуть, «відсидитись не вийде». Потрібно думати не інтересами грецького або слов’янського світу, оскільки це питання всього Православ’я, бо інакше розвалиться система Православної Церкви як такої», – зазначив спікер УПЦ. 

Схожі публікації