«Перебіжчик» до УАПЦ пропонує віддати Фанару відновлений силами УПЦ монастир на Закарпатті

Колишній клірик УПЦ Гавриїл Кризина, який на умовах єпископства перейшов в УАПЦ в розпал переговорів про створення Єдиної Помісної Церкви, у Facebook закликав жителів Закарпаття передати Константинополю чоловічий монастир Архістратига Михаїла, повідомила СПЖ.

«Дорогі земляки-закарпатці! Вважаю, що актуально просити Всесвятійшого Константинопольського Патріарха Варфоломія про відновлення ставропігії у святому Закарпатті, яка була з XIV століття – славного монастиря на честь Архангела Михаїла в с. Грушево на Тячівщині (монастир існує). Відновимо історичну пам’ять і правду», – написав Кризина в соцмережі.

Чинний Грушевський монастир святого Архістратига Михаїла належить Хустській єпархії УПЦ. Він є одним із найдавніших монастирів Закарпаття і славиться як центр перепису російських і волоських рукописів. У XVI-XVII століттях при монастирі відкрилися перші народна і богословська школи, діяла друкарня. У 1695 році монастир захопили кальвіністи, вони його розграбували і повністю знищили.

2001 року виникла ідея відновити монастир, на старовинному фундаменті спорудили нову церкву Архістратига Михаїла. 26 липня 2004 Священний Синод УПЦ постановив відкрити на місці зруйнованої обителі жіночий монастир, а через 2 роки його перетворили в чоловічий.

Схожі публікації