Патріарх Варфоломій попросив підтримки у Румунської Православної Церкви

Глава Константинопольської Церкви звернувся за підтримкою в наданні автокефалії Церкві в Україні до Румунської Церкви, котра поки що робила тільки дуже стримані заяви щодо української «автокефальної кризи». Патріарх Константинопольський Варфоломій визнав, що процедура надання автокефалії до кінця не відрегульована, оскільки її не вдалося обговорити на Критському соборі у 2016 році через відсутність на ньому ряду Помісних Православних Церков, повідомляє СПЖ з посиланням на basilica.ro.

Патріарх Варфоломій підтвердив свій намір надати автокефалію Церкві в Україні. Виступаючи 24 листопада на позачерговому засідання Синоду Румунської Православної Церкви, глава Константинопольського Патріархату пояснив, що рішення Константинополя прийняте «для припинення суперництва й конфліктів, не зменшуючи права інших Церков», і є «ще одним жертовним актом на благо багатьох українських вірян».

Патріарх Варфоломій наголосив, що Фанар має право дати Томос «Києву, давньому церковному регіону Константинополя». З його слів, у ході підготовки до Критського собору 2016 року розглядали інше рішення проблеми надання автокефалії, але на Соборі питання не обговорювалось через відсутність чотирьох Помісних Церков, у тому числі Руської Православної Церкви. «Звісно, передсоборний алгоритм надання автокефалії передбачав інше рішення», – сказав Патріарх Варфоломій.

Він зазначив: «Ми впевнені, що свята Церква Румунії також буде сприяти збереженню церковної єдності та порядку в ім’я справедливості».

Нагадаємо, 23 листопада Патріарх Варфоломій, на запрошення Румунської Православної Церкви, прибув до Бухареста, щоб очолити церемонію освячення нового кафедрального собору столиці Румунії.

Схожі публікації