Патріарх Варфоломій: Ми молимося, щоб Церкви більше поважали Константинополь

31 грудня, під час традиційної церемонії розрізання грецького новорічного пирога – «василопіти», патріарх Варфоломій підтвердив свій намір завершити «велику історичну подію» і надати ПЦУ Томос про автокефалію майбутньої неділі, 6 січня. Відеозапис церемонії опублікований в блозі Константинопольського Патріархату «Світло Фанару», пише СПЖ.

У невеликій вступній промові Патріарх Варфоломій підкреслив, що цьому рішенню Вселенського Патріархату було «дуже багато жорсткої протидії».

«Однак це не буде перешкодою для нас, оскільки ми формуємо наше рішення на святих канонах, на привілеях Вселенського патріархату, на порядку і традиціях православ’я», – передає слова Константинопольського Патріарха інформаційне агенство «РИА Новости».

На його думку, протидія ініціативам Константинополя з боку Православних Церков є несправедливою.

«Ми молимося, щоб сестринські Церкви, які несправедливо протидіють рішенням та ініціативам першопрестольної Константинопольської Церкви, нарешті почали думати більш логічно і справедливо, з великою повагою і вдячністю до Церкви нашого Вселенського Патріархату», – сказав Патріарх Варфоломій, додавши, що процес надання автокефалії Церкві в Україні не зупиниться, а видача Томосу, запланована на свято Богоявлення, буде його останньою стадією.

Схожі публікації