Павленко: Патріарх Варфоломій до Києва не приїде

Офіційне повідомлення про надання Томосу про автокефалію Україні та про дату проведення «об’єднавчого Собору» з’явиться 29 листопада по завершенні Синоду Константинопольського патріархату. Про це розповів радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко Інтерфаксу.

Ростислав Павленко, направлений на засідання Синоду Константинопольської Церкви, роз’яснив процедурні моменти, пов’язані з наданням Томосу.

«У четвер, 29 листопада, після завершення Синоду буде офіційне повідомлення, і воно стане остаточною крапкою в цьому процесі», – розповів Павленко журналістам у Стамбулі.

Також він зазначив, що на засіданні Синоду 27-29 листопада повинен бути затверджений текст Томосу. Павленко пояснив, що згідно з процедурою, має відбутися «об’єднавчий Собор», на якому буде оголошено про створення в Україні незалежної Церкви.

«На цьому Соборі буде обраний предстоятель цієї Церкви, і він відправиться в Стамбул для того, щоб Томос отримати», – сказав радник Президента. Також він додав, що приїзд Константинопольського Патріарха до Києва «не передбачається».

Схожі публікації