Острозьке інтернет-видання поспішило «перевести» в ПЦУ парафію в селі Тесів

10 лютого 2019 року в інтернет-виданні «Район. Острог» з’явилася інформація про те, що релігійна громада Української Православної Церкви села Тесів Острозького району оголосила про бажання перейти в нову українську церковну структуру. Підставою для даної публікації нібито послужило голосування територіальної громади села.

«Ініціатором переходу в ПЦУ є сільський голова Сергій Мартинюк, власне, він зі своєю матір’ю і колотить громаду ще з Різдва, – прокоментував для СПЖ ситуацію протоієрей Олександр Завірюха, настоятель місцевої Свято-Миколаївської церкви. – У нього виходить тримати напругу в селі, а от домогтися свого чиновник не може. Він двічі скликав збори з цього приводу, на перші прийшло 10 людей, на другі – 20, хоча видання чомусь написало, що 30, але легко можна переконатись у неправді, просто полічивши присутніх за викладеними фото».

Загалом у селі Тесів прописано 460 осіб. Два тижні тому отець Олександр відвідав усіх жителів, щоб дізнатися їхню позицію з приводу переходу в ПЦУ. За словами священнослужителя, лише в п’яти будинках йому не вдалося поспілкуватися з людьми, всі інші селяни його прийняли і висловили свою підтримку канонічній Церкві.

Юристи Рівненської єпархії УПЦ збираються подати позов проти інтернет-видання «Район.Острог» у зв’язку з публікацією недостовірної інформації.

Схожі публікації