Не Томос, а подвір’я Фанара у Києві, – інсайд

Синод Константинопольського Патріархату на засіданні у Стамбулі має затвердити не Томос про автокефалію, а факт відкриття його офіційного представництва (подвір’я) у Києві. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook науковий працівник Центру з вивчення Східної Європи при університеті Бремена, соціолог релігії Микола Мітрохін.

«Екзархи Варфоломія у понеділок, 8 жовтня були у храмі Спаса на Берестові, котрий відноситься до заповідника «Києво-Печерська лавра», але перебуває за територією власне монастиря. Держава обіцяє надати його Константинополю для служб. Кумедно, що у цьому храмі у 1950-ті роки був встановлений символічний надгробок Юрія Долгорукого. Оскільки сусідство, що намічається, виглядало б комічно, вчена рада заповідника ще у вересні вирішила демонтувати надгробок. Де він буде розміщений – невідомо. На фоні очевидного відкладання Томосу на місяці, держава відновила стосунки з УПЦ, і вчора Порошенко зустрічався з Митрополитом Онуфрієм з метою підштовхнути його до участі у процесі. Розмова завершилася без результатів», – написав він.

Нагадаємо, 11 жовтня – останній день засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату, на котре покладали чимало надій прихильники «автокефалії від Фанару».

Схожі публікації