Неочікувана протидія: політолог вважає, що переслідування тільки зміцнюють УПЦ

Завдяки переслідуванням влади УПЦ може стати дуже впливовим соціально-політичним феноменом: Порошенко своїми діями привернув увагу суспільства до УПЦ та запустив процес зростання її авторитету серед українців. Про це повідомляє з посиланням на думку директора Агентства соціальних комунікацій політолога Сергія Белашко «Перший Козацький».

До втручання Порошенка в релігійне життя України Православна Церква не була публічною, мало хто знав про особисті якості її кліриків, і суспільство вважало УПЦ «застарілою», заявив політолог. З його слів, дискусія навколо автокефалії дозволила побачити, що УПЦ – це жива частина суспільства.

«Ми бачимо, як до публічного простору стрімко увірвались ієрархи, котрим є що сказати», – зазначив експерт.

Белашко навів у приклад митрополита Запорізького і Мелітопольського Луку (Коваленка), котрий має блискучу медичну освіту, вчений ступінь, почуття гумору та мужність. До подій навколо Томосу митрополита Луку знали тільки в Запорізькій єпархії, нині про нього говорять навіть за межами України; також громадськість звернула увагу й на таланти архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента (Вечерю) й інших ієрархів УПЦ.

«Всі ці процеси можуть привести до того, що ми будемо мати через 2,3,4 роки якісно іншу релігійну реальність, – прогнозує Белашко. – Релігія стане важливим соціально-політичним феноменом».

Експерт припустив, що тепер український народ буде прислуховуватись до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія так само, як народ Грузії прислуховується до Католикоса-Патріарха Грузії Ілії ІІ, котрий «є моральним авторитетом у країні».

Схожі публікації