На Тернопільщині освятили новий храм УПЦ замість захопленого розкольниками

23 вересня 2018 року митрополит  Тернопільський і Кременецький Сергій (Генсицький) освятив престол храму на честь святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського у селі Бутин Збаразького району, який побудували  замість захопленого Київським патріархатом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Тернопільської єпархії.

Молитовний дім у Бутині став прихистком одразу для кількох православних громад округи. Значну допомогу в будівництві надала Київська митрополія УПЦ, меценати Благодійного фонду «Фавор», братія Свято-Успенської Почаївської лаври, небайдужі люди, наприклад, з Чернівецької області сюди передали готовий іконостас.

Ще кілька років тому парафіяни сусідніх сіл Бутин та Кинахівці відвідували богослужіння у власних храмах, однак обидва були захоплені розкольниками. Храм Архістратига Михаїла в селі Бутин — восени 2014 року, після чого парафіяни перейшли до Петро-Павлівської громаді села Кинахівці, котре розташоване поруч. Після того, як через три роки до рук УПЦ КП потрапив і цей храм, православні віряни об’єднаної громади разом зі своїм пастирем протоієреєм Віталієм Гурєвим спочатку молились у домі старости кинахівської громади Степана Тивонюка, а потім перейшли у тимчасове приміщення в Бутині.

Швидше ніж за рік поруч з тимчасовим молитовним домом була закладена та швидко виросла нова будівля, в котрій кожної неділі буває до ста вірян. Юридичний статус в них забрали шляхом перереєстрації громади УПЦ на осередок Київського патріархату, що віряни намагаються оспорити через суд.

У день освячення владика Сергій привітав паству з пам’ятною подією, подякував людям за стійкість у вірі та працю во славу Церкви Христової, яка була увінчана зведенням на їхній землі нового храму.

Допоки у Кинахівцях тривав конфлікт за храм, митрополит Сергій кілька разів приїздив сюди, щоб молитовно підтримати паству. Влітку 2017 року сюди також навідувались представники Єрусалимської та Кіпрської Православних Церков, які висловили громаді свою підтримку та помолились разом зі священиками Тернопільської єпархії.

Схожі публікації