На службі УПЦ в Гніздичному було більше людей, ніж на зборах з приводу ПЦУ

14 січня 2019 року, в день Обрізання Господнього, день пам’яті свт. Василія Великого і Новоліття, секретар Тернопільської єпархії УПЦ, настоятель Свято-Преображенського храму с. Гніздичне Збаразького району Тернопільської області протоієрей Стефан Балан звершив Божественну літургію в храмі, право на молитву в якому громаді УПЦ довелося відстоювати напередодні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Сьогодні була хороша, піднесена служба, повна церква людей! – поділився священнослужитель. – У храмі було майже 130 осіб разом із хористами. Хор співає, диякон відспівує… Така радість! Така благодать!».

При цьому напередодні, 13 січня, прихильники ПЦУ намагалися не пустити настоятеля в храм, заблокувавши двоє дверей. Але, за словами священнослужителя, він зайшов через треті.

«Починають оголошувати про початок зборів на підтримку ПЦУ, – розповів протоієрей Стефан Балан. – А тут я раптом з храму виходжу: “Христос Народжується! Запрошую всіх на службу!” А вони: “Ні, зараз збори будуть”. Але, все ж, “наша” взяла, і спочатку ми богослужіння здійснили, а вже потім пройшли збори».

Настоятель зазначив, що на зборах, на яких вирішувалася доля православної громади, було багато людей, більшість з яких він ніколи в храмі не бачив. На зборах лунали шаблонні аргументи («ми – українці», «Варфоломій дав Томос») і пропагандистські гасла з телевізора.

За словами священика, зараз сторонам вдалося домовитися про мирне співіснування і прихильники ПЦУ пообіцяли, що захоплення храму Української Православної Церкви не буде.

Нагадаємо, 13 січня 2019 року православній громаді УПЦ села Гніздичне Збаразького району довелося відстоювати своє право молитися у власному Свято-Преображенському храмі. На даний момент гострого конфлікту в селі немає, чисельно громада УПЦ і прихильники «переходу» в ПЦУ приблизно рівні з невеликою перевагою останніх. Односельці поки домовилися про почергові служіння в храмі – якогось додаткового приміщення в селі немає і розділити майно громада не може.

Схожі публікації