На Полтавщині здійснили спробу захоплення першого храму УПЦ: громада судитиметься

176 мешканців села Устивиця Великобагачанського району проголосували за «перехід до ПЦУ». В УПЦ говорять, що церковну громаду та священника не пустили на збори, тому готується судовий позов, повідомляє видання «Полтава».

Громада села вирішила перейти до ПЦУ. Про це повідомила Валентина Вождаєнко, директор департаменту культури та туризму Полтавської ОДА. За таке рішення проголосувало 176 представників громади із 183-х. Мова йде про Михайлівський храм. Біля сільського Будинку культури зібралися понад 60 жителів села Устивиця. Мітингувальників хвилювало питання визначення настоятеля місцевої церкви.

В Полтавській єпархії УПЦ розповіли, що до голосування не допустили церковну громаду та священника:

«Там є стара церква та нова, яка ще не введена в експлуатацію. Документи на землю та споруди оформлені на УПЦ. Тому плануємо подати до суду. Священик, отець Іван, не приходив на служби, а потім добровільно попросив вивести його із штату. Його прохання задовольнили. Був призначений новий священик. Попередній забрав ключі від церкви, почав збирати підписи і претендувати на новий храм. Благодійники, які надавали кошти, проти якихось переведень і проти протистояння».

Схожі публікації