На «Главкомі» запідозрили неладне: з Томосом щось не так

Автор статті «Чому не Філарет? Константинопольський Патріархат повторює помилки Москви» на сайті «Главком» Ярослав Коцюба задається питанням, чому бажані «автокефальні» процеси виглядають дещо не так, як це планувалось. Зокрема, автору незрозуміло, чому на чолі проекту у Стамбулі не бачать главу УПЦ КП Філарета, та чи не планується замість звичного українцям різноманіття конфесій диктатура.

«Втім, після засідання Священного Синоду 11 жовтня, Вселенський Патріархат починає набирати рис, що були протягом останніх років притаманні РПЦ. І зараз «русский мир» в Україні заміщується константинопольською теократією.

Виглядає так, що Фанар українську автокефалію розглядає, як свого часу писала релігійний історик Оксана Хомчук, підніжкою, одним із щаблем у просуванні до встановлення першості над православним світом.

І чи не вийде так, що через кілька років українці раптом опиняться у зовсім «чужій» для них церкві, ностальгуючи за православною поліконфесійністю і релігійними свободами? Або взагалі втратять «свою» церкву. Адже представник Константинополя прямо сказав, що автокефалію як дають, так можуть і забрати», – пише Ярослав Коцюба.

Схожі публікації