На Волині «митрополит» ПЦУ має намір захопити у «єпископа» цієї ж структури вже третій приход

Село Борочиче Горохівського району Волинської області стало вже третім приходом в регіоні, де зіткнулися інтереси відразу двох «ієрархів» ПЦУ – скандально відомого «митрополита» Михайла Зінкевича, який очолює одну з найбільших – Волинську «єпархію», і менш видатного «єпископа» Гавриїла Кризини, колишнього архімандрита УПЦ, котрий перейшов у ПЦУ разом із «Рівненсько-Волинською єпархією УАПЦ».

Саме цього висновку можна дійти, ознайомившись з матеріалом видання «Волинь», де описані деталі виник в селі конфлікту за храм.

У статті повідомляється, що після торішнього захоплення Свято-Миколаївського храму УПЦ села Борочиче представниками ПЦУ в цьому населеному пункті залишився другий прихід канонічної Церкви – Свято-Іллінська церква. Її настоятель протоієрей Юрій Зарафутдінов певний час висловлював намір перейти в нову церковну організацію, проте все ж встояв, хоча вже оформляв документи, але не до ведучого «ієрарха» в області, а «під крило» Гавриїла Кризини.

Проте Свято-Іллінський храм в результаті оголосив своїм Зінкевич. Незважаючи на це, нагадаємо, у Волинській єпархії УПЦ спростували інформацію про «перехід» цієї парафії в ПЦУ.

Цікаво, що в Горохівському районі це вже третій приход, у якому стикаються інтереси Зінкевича і Кризини. Раніше завдяки фактору суперництва двох ієрархів в УПЦ залишився настоятель громади в селі Шклинь цього ж району, що також спочатку збирався перейти до «Рівненсько-Волинської єпархії». Що стосується приходу в селі Антонівка, то, як стало відомо Расколам.Нет, Кризині довелося забрати священика, котрий перейшов в його «підрозділ» ПЦУ, на парафію в Луцьк, оскільки храм в Антонівці Зінкевич просто забрав собі.

Схожі публікації