На Волині активісти ПЦУ захопили власність настоятеля монастиря

18 січня 2019 року прихильники ПЦУ оголосили про «перехід» монастирського храму святого великомученика Дмитрія Солунського села Положеве Шацького району Волинської області. Як повідомляє СПЖ, прихильники «переходу» до ПЦУ захопили приміщення храму, побудованого на приватній ділянці, що належить настоятелю Світязького Петро-Павлівського монастиря.

Після традиційного «опитування» населення, цього дня після богослужіння та проповіді біля 40 чоловік, що зібрались у храмі, заявили про свій перехід до нової церковної структури і про те, що надалі служити на приході буде «український батюшка».

Про те, що приміщення було побудоване на приватній ділянці, що належала особисто настоятелю сусіднього Світязького Петро-Павлівського монастиря, регіональні ЗМІ, котрі відрапортували про «ще один перехід до української церкви», повідомити забули.

Настоятель обителі, що відбудувала у селі храм, архімандрит Арсеній (Дем’янчук), розповів, що на приміщенні вже поміняли замки. Він звертався до поліції та до органів влади, але там лише розвели руками.

Захоплення приватної власності – нове слово в історії церковного рейдерства. Зі слів архімандрита Арсенія, він нагадав прихильникам ПЦУ про те, що вони перебувають на його власній, придбаній за свої кошти ділянці, однак вони заявили, що монаху мати власність не личить.

Також настоятель обителі уточнив, що зареєстрованої громади як такої у селі не було: люди просто приходили на служби в організований монастирський приход. Перший священик, котрого прислали на парафію, раніше був в УАПЦ, і, можливо, під його впливом прихожани від початку висловлювали різноманітні ідеї з облаштування церкви та організації церковного служіння, а подальшими призначеннями на приход були незадоволені. До січня 2019 року в записках почали з’являтись згадування Константинопольського Патріарха.

Крім того, у селі діє парафія УГКЦ, що появилась дещо раніше, ніж монастирський приход. Мешканці певний час відвідували й греко-католицькі богослужіння. Архімандрит Арсеній поки що не знає, як буде захищати свої права захопленого об’єкту. Однак, з його слів, чимало жителів Положевого, котрі підписались в опитування «за Україну», вже зорієнтувались, що їх елементарно обманули, та просять обитель не полишати село. 

Схожі публікації