Націоналісти-радикали дискутують на релігійні питання в прямому ефірі

У компанії Віктора Єленського на телеканалі ZiK в передачі на тему «Церковне об’єднання» опинилися також інші «експерти» в питаннях Церкви: представник націоналістичної партії «Свобода» Юрій Гудименко і глава ультраправої «Організації українських націоналістів» Богдан Червак. Про це розповідає Союз Православних Журналістів.

«Своєю заявою Вселенський Патріархат в черговий раз підкреслив, що саме від нього йде Православ’я в Україні. Це революційна заява: вони називають церкви, від яких прийшли заяви (про автокефалію – Ред.) саме Церквами, хоча вони офіційно і не визнані. Але вже названі Церквами, які висловлюють думки мільйонів українців», – заявив Юрій Гудименко.

«Проблема не в РПЦ, проблема в нас: ми повинні навчитися не озиратися на те, що нам будуть говорити в Москві, Вашингтоні, Варшаві, Єрусалимі або навіть Константинополі. Чому ми хочемо автокефальної Православної Церкви? – сказав відомий своїми симпатіями до греко-католицизму Богдан Червак. – Тому що довели до цього. Ми вже двадцять п’ять років маємо незалежну державу, але не маємо своєї автокефальної православної церкви. Це той нонсенс, з яким українці не хочуть миритися».

«Константинополь вважає себе Церквою-матір’ю всіх Церков, для нього РПЦ теж дочірня. А коли говорить про сестринських: має на увазі еллінісничний світ. Це сильна заява … На банкеті у Ванкувері Патріарх Варфоломій сказав, що «Україна завжди в його серці». Цією заявою (рішення Синоду Константинопольського Патріархату – Ред.) триває боротьба за автокефалію української Церкви», – зазначив член комітету Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський.

Речник УПЦ Микола Данилевич, якого запросили для участі в дискусії в телефонному режимі, вказав на неточності перекладу рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату: в оригіналі розкольницькі структури УАПЦ і УПЦ КП, які звернулися за автокефалією, називаються «церковними організаціями». Рішення ж по цьому запиту буде прийматися Фанаром в тісному спілкуванні з іншими Помісними Православними Церквами.

Також протоієрей Микола нагадав, що Церква підтримує ідеї єдності і завжди готова до діалогу про об’єднання і «двері її відкриті» для структур, що відкололися.

Схожі публікації