Нас не примусять приєднатись до «Томосної» церкви, – архієрей УГКЦ у США

У випадку створення Єдиної Помісної Церкви в Україні на греко-католиків будуть здійснювати тиск, як вважає єпископ Венедикт (Алексійчук). Українські греко-католики глибоко свідомі, і вони не стануть приєднуватись до «Томосної» церкви. Про це повідомляє Спілка православних журналістів з посиланням на інтерв’ю «Католицькому Оглядачу», котре дав єпископ Венедикт, керуючий єпархією Святого Миколая УГКЦ з центром у Чикаго.

З його слів, у майбутньому буде спроба зібрати всіх під одним дахом з вивіскою «Єдина українська помісна православна Церква».

«Греко-католики України – це далеко не мала частина народу Божого, – зазначив владика. – І вони, уявляється, підходять під таку вивіску, тому що вони українці та в більшості своїй є національно свідомими. Щоправда, невідомо, як їх туди засунути і чи варто їх туди засовувати».

Єпископ Венедикт переконаний, що українські греко-католики глибоко усвідомлюють свою ідентичність та вони «нюхом відчувають, що тут щось не так».

«Побоювання, що нібито греко-католики підуть до «Томосної» церкви, сильно перебільшені. Не варто думати, що не буде тиску на греко-католиків. Думаю, буде», – припускає архієрей УГКЦ.

Також єпископ Венедикт наголосив, що греко-католики повинні були б сприймати можливий майбутній Томос «саме з позиції пошуків єдності не лише всередині православ’я в Україні, але, понад тим, з позиції пошуків Єдності всієї Церкви Христової».

Схожі публікації