Нардеп: Результат Порошенка у виборах показав ставлення українців до Томосу

Пряме втручання влади в релігійні питання незаконне, і урядовці, вважаючи, що стоять над законом, зловживають своїми повноваженнями. Таку думку висловили в ефірі «Першого Козацького» депутати від «Опоблоку» Олександр Долженков і Микола Скорик.

Коментуючи визнання судом протиправним ухвалення закону про примусове перейменування УПЦ, Олександр Долженков заявив: «Нешанований нами Парубій вважає, що стоїть над законом, зловживаючи повноваженнями, які надала йому ця влада. Ми довели в черговий раз, що посадові особи зобов’язані діяти в межах повноважень.

Вони хочуть змінити сучасну Україну, змінивши спосіб мислення, розділивши українців по мові, релігії, зовнішньополітичному вектору. Ми хочемо зробити країну мирною і стабільною, якою вона була до того, як вони прийшли до влади».

З ним згоден депутат Микола Скорик. Він вважає: «Суд прийняв абсолютно правильне рішення щодо цього «церковного» Закону. Взагалі ці закони – це спроба державного рейдерства, порушення Конституції, де Церква відокремлена від держави. Пряме втручання держави в релігійні питання, при тому, що релігійна громада УПЦ величезна. І коли деякі ЗМІ і політичні діячі починають говорити, що це Церква сусідньої держави – це абсолютна неправда. Вона керується з України Синодом Української Православної Церкви. Предстоятелем є Митрополит Онуфрій – громадянин України, якого обирали члени Синоду – теж українці. Ніякого втручання немає, і держава не повинна втручатися в її життя.

Результат Порошенка на виборах, а Томос і віра були провідними в його програмі, показав ставлення українців до цього».

Схожі публікації