Нардеп Луценко зажадав протестувати мощі в лаврі на автентичність ДНК

Нардеп від БЮТ Ігор Луценко, який раніше подав судовий позов про незаконність будівництва Десятинної церкви, засумнівався в достовірності мощей і пообіцяв розкрити «шокуючі факти» щодо їх автентичності. Про це повідомляє «Главновости». Луценко наполягає, щоб Міністерство культури розширило комісію, яка опікується інвентаризацією історичних і культурних об’єктів, а також святинь Православної Церкви, включивши туди депутатів.

«Зараз я публічно звертаюся, давайте попросимо Мінкульт включити туди (до комісії з інвентаризації культурних цінностей лаври) громадських діячів, народних депутатів, і т. д. Давайте разом працювати, інвентаризувати. Дивіться, генетична експертиза є чи ні, ДНК, автентичні мощі чи це муляжі, де все поділося? Це будуть шокуючі факти, тому туди (в комісію) поки нікого не пускають. Зараз ми розмовляємо, але будемо звертатися туди (в Мінкульт) письмово», – заявив нардеп.

Депутат повідомив, що однією з умов передачі об’єктів було підтримання стану об’єктів і стверджує, що це не було виконано: «Можна сказати з великою впевненістю, що всі умови частково не були виконані».

На його думку, Українська Православна Церква має велику кількість парафій «за рахунок народу України», тому що влада, починаючи з 90-х років, передавала громадам УПЦ храми і храмові комплекси.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили про те, що Адміністрація Президента розпорядилася підготувати позови про припинення оренди громадам УПЦ в Києво-Печерській та Почаївській лаврах. «У зв’язку з делікатністю питання, все необхідно проводити таємно, щоб заздалегідь не отримати негативний суспільний резонанс. Також, з 26 грудня в Департаменті у справах релігій і національностей проводяться інструктажі уповноважених в областях організації статистики переходів в ПЦУ», – повідомили журналісти.

Народний депутат Вадим Новинський заявив, що, якщо суди України легалізують своїми рішеннями захоплення Свято-Успенських Києво-Печерської і Почаївської лавр та інших святинь УПЦ, політична партія «Опозиційний блок» звернеться до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, раніше нардеп Ігор Луценко та Національний музей історії України подали позов до Міністерства юстиції України про незаконне будівництво Десятинної церкви. 13 листопада 2018 року Київський окружний суд призупинив розгляд справи. Документи, що підтверджують законність будівництва церкви, надав ще в лютому 2018 року голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

Схожі публікації