Наближене до Фанару видання розповіло Антіохійському патріарху про його «невдячність»

Напередодні Всеправославної наради в Аммані наближене до Фанару видання fanarion.blogspot.com звернуло свою увагу на Антіохійського патріарха Іоанна Х. У публікації йдеться про «невдячність» глави Антіохійської церкви щодо єдності Православ’я, під яким, мабуть, розуміється Константинополь і його союзники .

Найбільше автора вражає те, що Антіохійський патріарх відгукнувся на запрошення глави Єрусалимської церкви, з яким ще недавно були розірвані відносини через конфлікт стосовно церковної юрисдикції Катару.

У публікації нагадали, що патріарх Іоанн не приїхав на Фанар на збори з 6 по 9 березня 2014 року, пославшись на стан здоров’я, «хоча реальна причина була у сварці з Єрусалимом у справі Катару», проте його тоді підтримали учасники зібрання.

Також йому нагадують про відсутність на зборах в січні 2016 року в Женеві, де в прийнятому документі також підтримали позицію Антіохійського патріархату, і про відсутність на «Святому і Великому Соборі на Криті» в червні 2016 року.

«Тепер же, за його словами, він піде на збори, скликані в Аммані (Йорданія) колишнім великим недругом Феофілом з «українського питання», вперше після його обрання у 2012 році!», – наголошується в публікації.

«Його ставлення помилково і невиправдано, він залишиться в історії як мучитель єдності Православ’я, що втратив паству не тільки через війну, а й з-за безлічі маніпуляцій, і не дає пояснень, чи вирішено питання Катару», – пророкує профанарске видання.

Нагадаємо, в квітні 2019 року Єрусалимський і Антіохійський патріархи оголосили, що знайшли компроміс з питання Катару.

Схожі публікації